Evo kako možete produžiti život omiljenom parfemu

by | oktobar 15, 2015

Promena boje i neugodan miris znak su da je vašem parfemu odzvonilo. Kako ćete produžiti vek omiljenog mirisa? Otkrivaju tvorci parfema

Foto: Guliver/Thinkstock

Foto: Guliver/Thinkstock

Čuvajte parfeme u tamnim i hladnijim prostorijama

Izloženost toplini, vlaga, utiču na promenu mirisa i fizikalnih svojstava parfema i uništavaju njegove sastojke poput eteričnih ulja. Tvorci parfema veruju kako kupatilo zapravo nije dobro mesto za čuvanje parfema. Kao idealno mesto, navodi se frižider ili ormar, odnosno prostor koji nije pretopao i mračan. Temperatura oko pet stepeni Celzijusa, pokazala se kao idealna za čuvanje parfema.

Ne ostavljate parfem često otvorenim

Članak se nastavlja posle reklama

Ovo je bitan korak u očuvanju mirisa i može imati jako negativne posledice. Kada je bočica parfema predugo otvorena i tako izložena vazduhu, miris će brzo oksidirati i početi da prima neugodne note. Parfem nastavite da držite u originalnoj bočici jer, kako kažu tvorci parfema, prenošenje parfemske tečnosti u drugu bočicu dovodi do nepotrebne izloženosti parfema vazuhu što može pospešiti rano uništavanje mirisa.

Uzmite u obzir promene na parfemu

Uopšteno govoreći mirisi tokom nekog vremena postaju tamniji i počinju da poprimaju čudan miris. Ako se držite ovih jednostavnih uputstava, tvorci parfema veruju da ćete mirisu produžiti vek za dve do tri godine.

Članak se nastavlja posle reklama

Tvorci parfema takođe otkrivaju koliki je vek pojedinih vrsta parfema

Citrusni mirisi ne mogu se pohvaliti dugim životnim vekom, prvenstveno zbog visokog procenta ulja citrusa koji je jedan od osetljivijih. Orijentalni mirisi traju dugo, ali tokom određenog vremena mogu doživeti diskoloraciju zbog slatkih nota vanilije. Cvetni i drvenasti mirisi po prirodi su robusniji, a samim time i dugotrajniji.

Članak se nastavlja posle reklama

Pet parfema koja morate probati ove jeseni

Tagovi: