Kako preboleti raskid?
Emotivni bol koji doživljavamo posle raskida svaka žena različito ispoljava. Neke pokušavaju da zaborave bivšeg tako što će pronaći njegovu zamenu, druge padnu u depresiju i pokušavaju da se oporave tako što potpuno zanemare svoj društveni život, a poneke pokušavaju da se „izleče“ i šopingom.
Smatra se da nakon raskida najviše može da nam pomogne neka promena, poput putovanja, kupovine novih cipela, odlaska u spa centar ili kod frizera, ali činjenica je da je danas većini žena zbog različitih obaveza teško da posvete toliko vremena sebi i svom oporavku. Zato vam predlažemo nekoliko načina koji su mnogo jeftiniji od putovanja i oduzimaju manje vremena od odlaska u spa centar, a jednako dobro će vam pomoći da nastavite dalje.
*Fizička aktivnost – iako će vas možda spopasti želja da ne izlazite iz kuće, nemojte da joj se povinujte. Odlazak na trening ili u šetnju podići će nivo endorfina i tako učiniti da budete zadovoljnije sobom.
*Napravite spisak – njegovih najgorih navika ili bilo čega drugog što vam je zasmetalo dok ste bili u vezi. Za početak, spisak neka sadrži deset stavki, ali ne sumnjamo da će se proširiti. Nosite taj papirić uvek uz sebe i pogledajte ga kad god poželite da mu pošaljete bezazlenu poruku.
*Kliknite na delete – kad smo već kod poruka, najlakši način da sprečite sebe da mu se javite jeste brisanje svih njegovih brojeva, e-mail adresa, i drugih kontakata iz memorije telefona, adresara, i iz vašeg ličnog sećanja. Podrazumeva se da ste ga blokirali na Fejsbuku.
*Uklonite sve tragove – na redu je veliko spremanje! Sva pisma, pokloni, fotografije sve njegove stvari idu napolje. Bez izuzetaka! Ipak, ako ste sentimentalni i ipak želite da zadržite neke stvari, stavite ih u kutiju i dajte prijateljici da ih sakrije na neko vreme. Kada vam ih bude vratila, više vam neće značiti ništa.