Popularni kozmetički tretmani koji mogu ubrzati starenje
Nemaju svi popularni kozmetički tretmani isključivo pozitivan efekat. Ponekad mogu naneti štetu i ubrzati starenje kože. Koji su to tretmani s kojima treba da budete na oprezu?
U potrazi za večnom lepotom,žene obožavaju da se prepuste brojnim kozmetičkim procedurama sa efektom protiv starenja. Međutim, mnogi od nas ne znaju da neke od njih mogu učiniti upravo suprotno ako se ne koriste pravilno.
Popularni kozmetički tretmani sa kojima treba biti oprezan
1. Flasteri
Princip rada flastera je brzo nakupljanje vlage u koži. Na flaster se nanosi hijaluronska kiselina, a ispod njega koža počinje da otiče, što rezultira blagim otokom, zbog čega se male bore izglađuju i, voila, postiže se brzi efekat podmlađivanja.
Međutim, treba napomenuti da je to privremeno. Ako redovno koristite flastere, koža, koja se prečesto rasteže, počinje da gubi elastičnost, a kao rezultat toga, bore će se samo povećavati. Kada vam je hitno potrebno da izgladite bore i osvežite lice, flasteri su idealni kao ekspresni „lek“, ali ne treba da ih koristite redovno.
2. Kiseline za lice
Tržište je preplavljeno kiselim tonicima i losionima koji vrše blagi piling kože i čiste kožu. Međutim, česta upotreba ovih kozmetičkih sredstava može dovesti do stanjivanja i dehidracije kože, čineći je osetljivijom na spoljašnje uticaje. Kao negativne posledice, mogu se javiti iritacija i upale.
Osim toga, ako koristite kiseline, bez SPF-a ne smete izaći iz kuće! Čak ni kad je oblačno! U suprotnom koža će početi ubrzano da stari pod uticajem štetnih sunčevih zraka (tamne fleke da i ne spominjemo…).
3. Hemijski piling lica kod kuće
View this post on Instagram
Hemijski piling se smatra kozmetičkom procedurom koja prevenira starenje. Izvodi se nanošenjem različitih jedinjenja na kožu (mlečna, salicilna, fitinska, pirogrožđana kiselina, u nekim slučajevima i derivati fenola), uz pomoć kojih se uklanjaju mrtve ćelije kože i čiste pore.
Uz pomoć hemijskog pilinga, kozmetički saloni obećavaju da će lice potpuno očistiti od mrtvih ćelija i aktivirati metaboličke procese, čineći kožu „blistavom i mladalačkom“. Ali morate biti spremni da neko vreme hodate okolo sa crvenim licem ili kožom koja se ljušti.
Obično se razlikuju tri vrste hemijskog pilinga: površinski, srednji i duboki. Površinski se smatra najsigurnijom. Duboki je najrizičnijo. U njemu se koriste upravo fenol i njegovi derivati. Ako hemijski piling izvodi profesionalac u kozmetičkom salonu, potencijalni rizici su svedeni na minimum. Ali ako to radite sami kod kuće, mnogo rizikujete… Rezultat kućnih eksperimenata sa kiselim pilingom može biti jako i produženo crvenilo kože, stvaranje staračkih pega, pa čak i opekotine.
4. Hijaluronski fileri
Ova supstanca se može zadržati u tkivima, akumulirajući tečnost. Rezultat zloupotrebe ove komponente često je deformacija lica i potreba za hirurškom intervencijom. Ovde je najveći problem taj što hijaluronske filere često promenjuju nedovoljn ostručne osobe.
Dakle, sve navedene procedure i te kako su delotvorne ako se primenjuju pravilno. Ako želite da sačuvate mladost i lepotu, ne posežite za svim i svačim samo zato što je popularno. Iamte samo jedno lice i jednu kožu, pa umesto da eksperimentiešete, obratite se profesionalcima. I neće biti problema…