Zorana Arunović sedma, plivači oborili nacionalni rekord

by | jul 29, 2012

Srpska strelkinja Zorana Arunović uspela je jutros da se izbori u finalu u disciplini vazdušni pištolj, u kojem je zauzela sedmu poziciju.

Zlatnu medalju osvojila je Kineskinja Ven Jun Guo, čime je odbranila titulu iz Pekinga, srebro je pripalo Francuskinji Selin Žobervil, dok je na trećem mestu Olena Kostevič iz Ukrajine.

Članak se nastavlja posle reklama

Zorana nije baš najsjajnije započela finalno takmičenje, i sve do početka pretposlednjeg kruga bila je osma. Ipak, u poslednja dva kruga dobrim rezultatima uspela je da se izbori za sedmu poziciju.

Srpska plivačka štafeta ove godine premijerno se takmičila na Olimpijskim igrama u disciplini 4×100 m kraul, i osvojili su sedmo mesto. Iako nisu uspeli da se plasiraju u finale, plivački tim sastavljen od Milorada Čavića, Velimira Stjepanovića, Ivana Lenđera i Radovana Siljevskog napravio je uspeh oborivši nacionalni rekord, sa vremenom od 3:18:79.