Srbi i poroci: SEKS rekorder imao 830 partnerki

by| april 5, 2010

Mada se u Srbiji dnevno popuši 73 miliona cigareta, 40 odsto građana svakodnevno konzumira alkoholna pića, a mnogi tokom života promene stotine partnera, Srbi nisu skloni porocima.

Genetičar Miodrag Stojković tvrdi da za pušenjenje i kriminal ima „opravdanja“, jer ljudi, kako u Srbiji, tako i u ostatku sveta, mogu za to imati genstske predispozicije.

 

„Istraživanja pokazuju da postoji genetska predispozicija za pušenje i kriminal, međutim, ne i za alkohol. Preterano uživanje u alkoholnim pićima je prvenstveno posledica lošeg uticaja društva“, kaže Stojković za Tanjug.

 

Članak se nastavlja posle reklama

Sociolog kulture Ratko Božović kaže da je porok stvar pojedinca i da se ne može „vezivati“ za naciju, ali je napomenuo da su „krizne devedesete i tranzicija naterali građane da spas, usled nedostatka alternative, potraže u alkoholu“.

 

– Za Srbiju je karakteristična konfuzna istorijska situacija, a potom i tragično, nasilničko ubrzanje. Ljudi su stradali od stresa, depresije i siromaštva, a onda krenuli putem koji nije naročito dobar i koji vodi u propast – kaže Božović.

Članak se nastavlja posle reklama

 

Promene partnera i uživanje u seksu, kaže sekslog Savo Bojović, danas se ne mogu smatrati porokom, jer je takva percepcija ostala deo prošlosti – patrijarhalnog vremena kada se strogo vodilo računa o moralnim normama.

Članak se nastavlja posle reklama

Muškarci se, u zavisnosti koliko su skloni prevarama, kazao je Bojović, mogu podeliti na:

„Karijeriste – najverniji, čekaju da ih supruga podseti na bračne obaveze; skloni flertu i muškarci koji ne prezaju od avanture, ali nikada ne bi ugrozili brak i vezu.

 

Međutim, ima i prpadnika jačeg pola kojima je seks na prvom mestu, a nedevno sam upoznao i ‘rekordera’ u toj kategoriji, koji je promenio čak 830 partnerki.“

 

Članak se nastavlja posle reklama

Prema Bojoviću, slična pravila važe i za dame, izuzimajući poslednju grupu, iako su poslednjih godina sve slobodnije, kako u oblačenju, tako i u komunikaciji sa suprotnim polom.

 

– Ipak, sve češće sam u prilici da vidim kako se momci i devojke distanciraju, ne prilaze jedni drugima i čekaju da onaj drugi napravi prvi korak, što je pomalo zabrinjivajuće -kaže Bojović.

 

(Tanjug)

Članak se nastavlja posle reklama

Tagovi: