Vodeni piling lica je novi korejski trend nege vredan pažnje
Zašto je vodeni piling lica trend nege koji treba da isprobate?
Kada pomislite na piling lica, šta vam pada na pamet? Ako bismo morali da pogađamo, rekli bismo da verovatno dočaravate cvrnu, iritiranu kožu koja će tek za koju nedelju biti za pokazivanje. Ali, u svetu korejske lepote, stvari nisu tako drastične. Za Korejke, vodeni piling je jedan od najtraženijih tretmana lica, a njegov rezultat je dubinski hidrirana, eksfolirana i nežna koža. U čemu je tajna?
Šta je vodeni piling lica?
Vodeni piling tretmani za lice su neinvazivni tretmani za negu kože koji se izvode pomoću posebnih mašina. Ove mašine namenjene su hemijskog i mehaničkom pilingu kože uz pomoč hranljivih vodenih rastvora. To je, u suštini, najistaknutija tehnologija hidrodermoabrazije koja se koristi u korejskim dermatološkim ordinacijama tokom poslednje decenije.
Osnovna razlika između vodenog i standardnog pilinga je ta što je akva piling nežniji i pogodniji za osetljivu kožu.
Prednosti vodenog pilinga
Akva piling tretmani za lice imaju višestruke prednosti, uključujući:
Dubinsko čišćenje pora blagim pilingom.
Pogodan je za sve tipove kože (uključujući osetljivu).
Zateže i zaglađuje kožu 1-2 dana nakon tretmana.
Osvetljava tamne mrlje.
Ako tražite neinvazivan način da poboljšate teksturu, ton i sjaj vaše kože, onda je ovaj tretman odličan za vas.
Kako se pripremiti za tretman?
Iako je vodeni piling za lice nežniji od tradicionalnih hemijskih pilinga, i dalje se za njega morate posebno pripremiti. Danima pre pilinga izbegavajte retinol, AHA, BHA i vitamin C— bar tokom jedne nedelje pre tretmana.
Kako izgleda vodeni piling lica?
Akva piling tretmani za lice traju oko 45 minuta i sastoje se od tri glavna koraka: ekstrakcije, pilinga i infuzije. Relativno je bezbolan.
Ekstrakcija: Nakon čišćenja kože od šminke i kreme za sunčanje, najpre se lice čisti ultrazvučnom spatulom. Uređaj je postavljen pod uglom od 45 stepeni i koristi ultrazvučne vibracije kako bi pomogao u otčepljivanju pora i uklanjanju mitisera i gnojanica. Tipične oblasti koje se najviše tretiraju su T-zona (čelo, nos i brada). Pored izvlačenja ostataka i viška sebuma, ovo obezbeđuje da koža kasnije bolje upije aktivne sastojke.
Piling: Glavni deo tretmana je piling. Za razliku od drugih popularnih tretmana koji koriste sličnu „vakum“ tehnologiju, akva piling lica je pogodniji za osetljivu kožu jer se oslanja na hidrodermoabraziju. Najore, vaš kozmetičar će koristiti hemijske pilinge poput salicilne, mlečne i glikolne kiseline da rastvori mrtve ćelije kože i ukloni višak sebuma u koži. A onda će ih mašinski izvući na površinu.
Infuzija seruma: Nakon pilinga vaše kože, vaš kozmetičar će prebaciti mašinu na postavku za infuziju. Ona sadrži kompleks glicerina i vitamina B koji obnavljaju hidratantnost i ulivaju u kožu antioksidanse. Upravo ovaj deo vodenog pilinga ga čini posebnim u odnosu na druge.
Prilagođavanja: Nakon ekstrakcije, pilinga i ulivanja seruma, vodeni piling lica je završen. Međutim, vaš kozmetičar može insistirati na nekim dodatnim tretmanima kako bi vam umirio kožu. Recimo, staviće vam masku za umirivanje kože.
Kakve rezultate daje vodeni piling lica?
Pošto tretman uključuje dva oblika pilinga — fizički i hemijski — on efikasno uklanja sve tragove mrtvih ćelija kože. Ovo odmah otkriva svetliju, blistaviju kožu. Takođe ćete primetiti manje vidljive pore, ujednačeniji ton kože i ukupno poboljšanu teksturu kože.
Potencijalni neželjeni efekti vodenog pilinga
Pošto je ovo ipak piling i to mašinski, može se dogoditi da vam nakon tretmana koža bude crvena. Retko mogu da se pojave i privremene blage akne, zbog stimulacije lojnih žlezda. U svakom slučaju, jako je važno da izaberete pravog i obučenog dermatologa ili kozmetičara ako želite da izvučete najviše od svog tretmana.