Svi smo mi biseksualci?
Frojd i njegovi naslednici tvrdili su da je uzrok biseksualnosti hormonalni, iako to nikada nisu dokazali. Endokrinolozi su pak dokazali da prevelika količina muških hormona može biti uzrok feminizacije.
Ono što možemo potvrditi je da svaki muškarac ima nešto „žensko“ u sebi, i obrnuto. Ako su karakteristike suprotnog pola prisutne u neznatnoj meri, ne mogu uticati na polni život, koji u tom slučaju ostaje heteroseksualan.
Na prvi pogled, biseksualnost podseća na stanje između dve suprotnosti: heteroseksualnosti i homoseksualnosti. Ipak, stvari nisu tako jednostavne. Biseksualnost, naime, nije ništa drugo nego povećana sklonost, koja je prisutna u svakom od nas, bilo da je reč o ženi ili muškarcu.
Vrlo često ta sklonost ostaje neizražena i nerealizovana, odnosno manifestuje se samo kao seksualna fantazija. Čak i u mnogim heteroseksualnim parovima jedan član je biseksualac, a ni sam to ne zna, ili svoju biseksualnost odbija iz poštovanja prema svom partneru.
Broj biseksualaca nemoguće je odrediti, ali smatra se da čine 20 – 30 odsto svetske populacije.
Zanimljivo je da udate žene lakše podnose ako ih suprug prevari sa muškarcem, nego sa drugom ženom. Jednu ovakvu istinitu priču na temu biseksualnosti pročitajte u majskom broju „Lepote i zdravlja“.
Ima li, po vašem mišljenju, istine u tezi da smo svi mi, u manjoj ili većoj meri biseksualni? Ostavite komentar, a neke od njih objavićemo u junskom broju „Lepote i zdravlja“ (na kioscima od 20. maja).
Izvor: intimatemedicine.com