Problemi sa kosom koji signaliziraju zdravstvene probleme
Da bi vaša kosa bila zdrava, sjajna i gusta nekada nije dovoljno samo promeniti šampon i regenerator. Ovi problemi sa kosom signaliziraju zdravstvene probleme.
Da bi vaša kosa bila zdrava, sjajna i gusta nekada nije dovoljno samo promeniti šampon i regenerator. U nekim slučajevima potrebno je posetiti lekara i uraditi testove koji će vam pokazati šta je uzrok lošeg zdravlja vaše kose. Ovi problemi sa kosom signaliziraju zdravstvene probleme.
Pravilna nega zaista nekada čini čuda, ali većina preparata ima samo kozmetički efekat koji traje samo do sledećeg pranja, a uzrok oštećenja nastavlja da postoji. Pogledajte koji su to problemi sa kosom koji signaliziraju zdravstvene probleme.
Problemi sa kosom koji signaliziraju zdravstvene probleme
Seda kosa
Ukoliko vam se rano počnu pojavljivati sede vlasi, trebalo bi da se testirate i vidite da li je sve u redu sa organizmom. Nekada na to utiče samo genetika, a nekada je uzrok i nedostatak vitamina B6, B12, biotina, vitamina D i vitamina E. Potrebno vam je više povrća i voća, jaja, morskih plodova, lososoa, orašastih plodova, crvenog mesa.
Opadanje kose
Do opadanja kose može dovesti mnogo faktora. Između ostalog, nizak nivo gvožđa, stres, menopauza.
Kao i sve do sada, i ovaj problem se najčešće rešava promenom ishrane. Potrebno je jesti meso, lisnato povrće, ribu, brokoli, mahunarke. Ukoliko i dalje ne možete da nadoknadite manjak gvožđa, konsultujte se sa lekarom oko uzimanja suplemenata.
Suva kosa
Stalno tretiranje kose alatkama koje podrazumevaju visoke temperature, poput fena, pegle ili figara, može izazvati suvu kosu. Ali u nekim slučajevima nezdrava ishrana takođe dovodi do ovog problema.
Ako ishrana sadrži malo proteina, kosa će vremenom postati suva i lomljiva. Uključite u svoju ishranu jaja, grčki jogurt, piletinu, crveno meso, mlečne proizvode, mahunarke i proteinske šejkove kako biste izbegli produbljivanje ovog problema.
Problemi sa kosom koji signaliziraju zdravstvene probleme: Cepanje krajeva
Lomljiva kosa ukazuje na nedostatak vitamina i minerala koji štite folikule kose. Zbog toga nutricioniste preporučuju što više bobičastog voća bogatog antioksidansima i vitaminom C jer pomažu da se kolagen i gvožđe apsorbuju. Kikiriki, laneno seme, orasi i avokado sprečavaju lomljenje kose pa ih je dobro uvrstiti u ishranu.
Suva koža glave
Suva koža glave izaziva mnoštvo problema poput iritacija, crvenila, svraba i ljuštenja. Ovo ukazuje na nedostatak masnih kiselina u organizmu. One pomažu hranjenju i hidrataciji kože glave. Jedite više ribe bogate omega-3 masnim kiselinama, poput skuše, sardine i pastpmke. Za one koji se bore sa ovim problemom, dobro je da u ishranu unesu i seme suncokreta i bundeve.
Nedostatak vitamina B i vitamina A
Ukoliko sumnjate da vašem organizmu nedostaju ovi vitamini, u ishranu uključite banane jer su one bogate silicijumom i cinkom. Oni pomažu u poboljšanju zdravlja kose. Osim toga, dobar je i krompir jer je pun beta-karotena koji se prilikom varenja pretvara u vitamin A. Ovo poboljšava cirkulaciju kiseonika do folikula kose kroz kožu glave i pomaže da kosa brže raste.
Nemojte ove znakove shvatati olako jer problem neće nestati ukoliko ga samo zalečite. Potrebno je pronaći uzrok problema, a onda njega eliminisati. Samo tako ćete se istinski rešiti svih problema sa kosom.