Kakva nega je potrebna problematičnoj koži?
Dolaskom sunčanih dana svi nedostaci na koži vide se kao da su pod lupom, a ni proleće svojom prevrtljivom prirodom nimalo ne štedi lice od nepovoljnih spoljašnjih uticaja
Zato je upravo sada koži neophodno potrebna pomoć u rešavanju nagomilanih nedostataka kao i obnovi njenih vitalnih funkcija. Potrebu za obnovom i vitalnom ‘injekcijom’ imaju svi tipovi kože, ali posebno problematični, jer su sami po sebi više podložni negativnim uticajima okoline.
Zimska prehrana i duži boravak u zatvorenim prostorima s jedne strane, i ekstremni spoljašnji uticaji s druge, uzrokuju promene koje na problematičnoj i nečistoj koži pospešuje pojavu akni, mitisera i bubuljica.
Ove promene na koži nevezano za godišnje doba uobičajeno nastaju u pubertetu i ranoj mladosti, ali nisu isključene ni nakon tridesete. U mladosti se najčešće radi o hormonskom poremećaju, a u odrasloj dobi, iznad tridesete, uzrok je uglavnom stres, loša ishrana, ili korišćenje nekih lekova. Kožne izlučevine, masnoća i znoj, na površini kože čine emulziju koja je idealna podloga za razvoj različite mikroflore bakterijskog ili gljivičnog porekla, koji u težim slučajevima, posebno kod proširenih pora, prodiru u dublje slojeve kože pa dolazi ozbiljnih posledica koje se dugotrajno leče.
Miteseri i akne začepljuju pore pa mikroflora zatvorena u dubini kože izaziva bolne i ružne upale, od
Poznato je da prirodno masnija koža ostaje duže glatka i bez bora, ali ako su upale česte, ružni ožiljci i mrlje koji ostaju nakon neuspelih kozmetičkih tretmana narušavaju meki i zategnuti izgled kože u kasnijim godinama života. Stoga masna, nečista i problematična koža sklona bubuljicama, upalama i aknama zahteva pažljiv tretman od najranije mladosti, ako je potrebno u akutnim slučajevima i lekarsku intervenciju kako bi se kasnije izbegle drastične hemijske ili hirurške metode.