
Peptidi za usne su prirodna alternativa filerima, kažu dermatolozi

Održavanje zdravih, punih, hidratiziranih usana je cilj za mnoge od nas. Iako nam mnogi sastojci mogu pomoći da to postignemo, peptidi za usne su nesumnjivo najpopularniji trenutno.
Poslednjih godina, tretmani za usne sa peptidima su osvojili industriju, sa svim vašim omiljenim brendovima (od Rhode do Biossance ) koji koriste ovaj sastojak zbog njegovih hidratantnih i nadopunjenih prednosti.
Da bismo saznali više o popularnosti peptida za usne, uključili smo dva sertifikovana dermatologa. U nastavku, Dr Dylan Greeney and Dr Rachel Westbay objašnjavaju sve što treba da znate o tretmanima za usne na bazi peptida i zašto biste možda želeli da ih učinite osnovnim proizvodom u svojoj rutini lepote.
Šta su peptidi?
Peptidi su kratki lanci aminokiselina koji deluju kao glasnici. Oni mogu pomoći u povećanju hidratacije kože i proizvodnji kolagena i elastina, izglađujući pojavu finih linija i bora. Peptidi su trenutno popularni jer ljudi žele sastojke koji će poboljšati zdravlje njihove kože.
Naši stručnjaci kažu da su peptidi takođe traženi jer ogromna količina istraživanja potvrđuje njihove prednosti. Postoji mnogo naučnih podataka koji čine ovaj efikasan, ali nežni sastojak popularnim za zdravlje i estetiku usana, čineći peptide temeljnim sastojkom u savremenim tretmanima za usne.
Peptidi za usne
Prvo i najvažnije, upotreba peptidnih proizvoda na usnama može pomoći u ublažavanju suvoće i pucanja jer je jedna od glavnih prednosti peptida povećana hidratacija kroz zadržavanje vode. Međutim, peptidi mogu da prevare ćelije koje proizvode kolagen u telu (fibroblaste) da povećaju proizvodnju kolagena. Ovo povećanje kolagena može ojačati barijeru vlage u koži i smanjiti gubitak vode sa usana. Osim toga, suptilno povećanje kolagena pomaže da se usne zaglade, učvrste i napune.
Još jedna prednost peptida je da mogu smanjiti pojavu finih bora oko usana. Pošto peptidi postepeno poboljšavaju usne, oni се često sviđaju onima koji više vole neinvazivna rešenja prirodnog izgleda u odnosu na filere za injekcije. Najčešće korišćeni peptidi za smanjenje znakova starenja na usnama su acetil heksapeptid-8 (takođe poznat kao argirelin ), koji pomaže u poboljšanju bora povezanih sa ekspresijom kao što su linije osmeha, palmitoil tripeptid koji signalizira proizvodnju kolagena za reparaciju, povećanje volumena i učvršćivanje efekti, i Matriksil, koji može ojačati i poboljšati strukturu kože. Peptidi takođe poboljšavaju gustinu i elastičnost kože, što će pomoći u smanjenju pojave finih linija i bora na i oko usana.
Koliko često treba da se koriste?
Proizvodi za usne sa peptidima su bezbedni za upotrebu svaki dan, pa čak i više puta dnevno.Pošto peptidi nisu iritantni i nežni, možete ih koristiti koliko god želite ili želite. Za razliku od mnogih sastojaka za negu kože, ne morate da brinete da ćete preterati sa peptidima.
Pošto su peptidi nežni, slobodno uključite nekoliko vrsta proizvoda u svoju rutinu, od sjajila do noćnih maski. Popularni proizvodi za usne koji sadrže peptide, kao što su balzami za usne i sjajila, su prožeti peptidima za svakodnevnu hidrataciju i napunjenost. Postoje i serumi za usne protiv starenja i maske za povećanje volumena koje uključuju peptide za popravku preko noći i povećanje volumena.
Da li peptidi za usne izazivaju alergije?
Iako je retkost da imate alergiju na peptide (oni se prirodno javljaju u telu), ništa nikada nije van upotrebe. Sintetički ili bioinženjering peptidi mogu da izazovu odgovor u retkim slučajevima. Alergijske reakcije su češće zbog mirisa, konzervansa ili drugih aditiva u proizvodu, a ne zbog samih peptida.
Ako primetite da vam usne postaju crvene, otečene, upaljene ili iritirane kada koristite peptidne proizvode, odmah prekinite sa upotrebom i konsultujte se sa svojim dermatologom. „Da biste smanjili rizik od iritacije ili alergijskih reakcija, izbegavajte proizvode za usne sa mirisima, esencijalnim uljima, konzervansima, alkoholom, veštačkim bojama, oštrim pilingima poput glikolne kiseline ili retinola i lanolina. Ako ste osetljivi, potražite etikete na kojima piše hipoalergeno , bez mirisa i nekomedogeno.
Najnovije sa CasaDesign portala
Nastavite da čitate
