Neke stvari u domu morate čistiti češće leti

by | jul 23, 2024
Neke stvari u domu morate čistiti češće leti

Visoke temperature, naročito ako se udruže s vlagom, podstiču razvoj nepoželjnih mikroorganizama. Zato neke stvari u domu morate čistiti češće leti.

Leto je obično sezona razonode – ali nije sezona bez obaveza. U stvari, postoje neki predmeti u domaćinstvu koje morate češće čistiti leti ako želite da izbegnete razne neprijatnosti.

Koje stvari u domu morate čistiti češće leti

1. Mašina za veš i mašina za pranje sudova

Letnja vrućina može izazvati rast buđi u mašinama za pranje sudova i mašinama za pranje veša. Na problem ukazuju neprijatni mirisi koje možete ukloniti sirćetom i sodom bikarbonom. Ako čistite mašinu za veš, dodajte alkoholno sirće u bubanj i sodu bikarbonu u posudu za prašak, a zatim pokrenite toplo pranje.

Članak se nastavlja posle reklama

2. Posteljina i peškiri

Veća je verovatnoća da ćete se tokom leta zagrejati i znojiti, pa je neophodno češće menjanje posteljine, naročito jastučnica. Pored posteljine, takođe je dobra ideja da češće perete peškire i da ih nikako ne ostavljate da se suše u kupatilu, naročito ako nije dobra ventilacija.

3. Klima uređaj

@that_cleaningguy Get your aircon filter ready for summer. Perfect time to clean your aircon filters if you’re in the southern hemisphere . #cleantok #cleantokaustralia #airconfilter #airconditioner #airconfiltercleaning #CapCut ♬ Jungle Back on 74 – Shay’s Dance Archive

Veoma je važno da očistite klimu bar par puta tokom leta, naročito ovog kad su temperature vrlo visoke. Filter za vazduh je dizajniran da hvata čestice iz unutrašnjeg okruženja guranjem vazduha kroz filter, ali da bi bio efikasan, filter mora biti dovoljno gust da sakuplja veoma male čestice, ali ne toliko gust da ograniči protok vazduha i potencijalno ošteti klima uređaj.

Članak se nastavlja posle reklama

Kada se filter na klima uređaju začepi prašinom, prljavštinom, dlakom kućnih ljubimaca i drugim česticama, on smanjuje protok vazduha i primorava uređaj da radi jače. To smanjuje energetsku efikasnost i povećava račun za struju.

4. Roštilj

S obzirom na to da se roštilj više koristi tokom leta, i ovaj predmet će morati da se čisti češće. Na roštilju se sakupljaju masnoće, čestice hrane i drugi ostaci. Da bi roštilj pravilno funkcionisao i da bi se sprečila kontaminacija hrane, očistite rešetke i spoljašnjost nakon svake upotrebe. I temeljno ga očistite najmanje jednom mesečno.

Članak se nastavlja posle reklama
Liudmila Chernetska/gettyimages.co.uk