Atletika: Bekrić bez finala, Filipović 48.

by | avgust 4, 2012

Na atletskim terenima danas je nastavljeno takmičenje u „kraljici sporta“. Naši predstavnici Emir Bekrić i Predrag Filipović nisu uspeli da ostvare značajnie rezultate.

U 18 časova Filipović je započeo trku u brzom hodanju na 20 kilometara. Trku je završio na 48. mestu sa vremenom 1:27:50, što je oko od šest minuta više od njegovog ličnog rekorda. Učestvovalo je 56 olimpijaca, od kojih osmorica nisu završila trku, pa je Filipović kao poslednji prošao kroz cilj. Zlato je pripalo Kinezu Dingu Čenu koji je rezultatom 1:18:46 postavio novi olimpijski rekord, drugi je bio Erik Borndo iz Gvatemale (1:18:57), a treći Žen Vang iz Kine (1:19:25).

Članak se nastavlja posle reklama

U polufinalnoj trci 400 m sa preponama, Emir Bekrić je u svojoj grupi zauzeo četvrto mesto sa vremenom 49,62 sekundi. Nažalost, to nije bilo dovoljno da se naš trkač plasira u finale. Emir je u ukupnom plasmanu zauzeo 14 mesto. Podsećamo da je Emir juče u kvalifikacijama oborio državni rekord u ovoj disciplini, sa rezultatom 49,21.