
Da li lepota umanjuje šanse za dugu vezu saznajte u nedeljnoj šetnji internetom
Nedelja! Vreme je za vas kompilaciju najzanimljivijih vesti (pretežno) iz oblasti wellnessa, prikupljenih sa svih strana Interneta. Bukmarkujte i pročitajte, obavezno.
Priredila: Jasmina Ubiparip
1. Lepota smanjuje izglede za dugu vezu?

Skarlet Džohenson se razvodi od svog drugog supruga, vlasnika marketinške agencije, Romana Doriaka, s kojim ima dvogodišnju kćerku Rouz Doroti. Foto: Guliver/Cover Images
2. Jela bez mesa – na sasvim nov način?!
Food tech kompanija Memphis Meats, čije je sedište u Silikonskoj dolini, objavila je da su proizveli prve pohovane pileće štapiće – bez piletine. Napravljeni su od samoreprodukujućih ćelija koje imaju ukus piletine – pri tom, pravo meso za njihovu proizvodnju nije potrebno. Iz kompanije kažu da će se ovaj proizvod naći na američkom tržištu do 2021. godine. Mi ćemo im ipak reći: „Ne, hvala“. Šta vi mislite o sintetičkim namirnicama? (QUARTZ)

Foto: Thinkstock
3. Veliki koralni greben umire pred našim očima
Nedavna studija pokazala je da je najveći deo ovog grebena – čak dve trećine – odumro zbog sve viših temperatura vode. „Klimatske promene nisu nešto što nam preti u budućnosti“, kaže Teri P. Hjudžis, direktor istraživanja. „Na Velikom koralnom grebenu one su očigledne tokom poslednjih osamnaest godina“. (NYT)

Foto: Thinkstock
4. Neuronaučnici pomažu muzejima da posetiocima približe umetnost
Cilj je da naučna objašnjenja povežu ono što posetioci muzeja vide sa doživljajem koji umetnost u njima izaziva. Na taj način bi čak i osobe koje nisu umetnički tip, koje vide samo uramljena platna išarana bojama, kreirale određene emocije u onosu na ono što predstavlja umetničko delo koje posmatraju. (Science Of Us)

Džastin Biber u reklami za telefonski servis „Soft Bank“. Foto: Guliver/Cover Images
5. Da li nas zavisnost od tehnologije zapravo spasava od drugih vrsta zavisnosti?
Postoje različite teorije o tome zbog čega je opala upotreba alkohola i opijata među američkim tinejdžerima tokom prethodne decenije (nije da se iko žali :). Naučnici se sada pitaju da li je razlog možda taj što ih neprestano zabavlja i stimuliše tehnologija. Teorija možda deluje pomalo nategnuto, ali je svakako vredna daljeg istraživanja. (NYT)