
Tamara Kalinić, Iris Law, Nara Smith, Irina Shayk – ko je sve posetio predstavljanje Magda Butrym x H&M kolekcije u Njujorku

Magda Butrym H&M kolekcija prikazana u Njujorku na događaju prepunom cveća i zvezda – Tamara Kalinić, Iris Law, Nara Smith, Irina Shayk, Amelia Gray i Chloe Sevigny samo su neke od zvanica koje su imale priliku među prvima da pogledaju kolekciju i ponesu komade čuvene poljske dizajnerke.
U srcu poetske kolekcije Magde Butrym za H&M je ruža – simbol njenog prepoznatljivog estetskog izraza. Da bi obeležili početak ove dugo očekivane saradnje, Magda i H&M su transformisali kultno mesto One Hanson Place u Bruklinu u cvetnu zemlju čuda. Gosti Tamara Kalinić, Iris Law, Nara Smith, Irina Shayk, Amelija Gray, Valentina Sampaio, Chloe Sevigny i drugi, družili su se među veličanstvenim cvetnim instalacijama i pili koktele sa ukusom ruže, u istorijskom okruženju koje je pretvoreno u krevet od cveća.

Alison Toby

Magda Butrym x H&M

Charlotte Lawrence and DJ Fifi

Performans Charlotte Lawrence

Charlotte Lawrence

DJ Fifi

Fil Xiao

Gabbriette i Amelia Grey

Gabbriette

Giulia De Lellis

Hanna MW

Irina Shayk, Valentina Sampaio and Ann-Sofie Johansson

Iris Law i Nara Smith

Iris Law i Nara Smith

Leoni Hanne i Tamara Kalinic

Nara Smith i Magda Butrym

DJ set

Ann-Sofie Johansson i Maria Gemzell
Nezaboravno veče
Tokom noći nastupali su Charlotte Lawrence i Kelela, uz DJ setove Soo Joo Park i Fifi. Naglašavajući Magdinu duboku povezanost sa inspirativnim ženama i njenu posvećenost stvaranju bezvremenih komada koji osnažuju ženstvenost, kolekcija nije bila predstavljena na tradicionalnoj pisti. Umesto toga, oživela je na samim gostima, stvarajući jedinstvenu imerzivnu i intimnu atmosferu. Iris Law je nosila crvenu midi haljinu sa cvetnim pupoljcima na grudima, Nara Smith crvenu mini haljinu sa volanima koja podseća na buket ruža, jednu od glavnih komada kolekcije, dok je Irina Shayk blistala u oštro krojenom crnom sakou. Amelia Gray je nosila crni top sa skulpturalnim cvetnim detaljem na vratu, uz odgovarajuću dugu suknju. Valentina Sampaio je nosila upečatljiv bordo kožni mantil iz kolekcije, a Chloe Sevigny mini haljinu sa ikoničnim cvetnim printom iz kolekcije. I ostatak prisutnih, Gabbriette, Giulia De Lellis, Fil Xiao Bai, Alison Toby, Ana Rujas, Leonie Hane i Karolina Ościk-Alama, nosili su čipkane i šljokičaste haljine, bomber jakne sa printom i streč komade. Atmosfera je bila puna povezanosti i zajedništva – proslava snažnih žena koje oživljavaju kolekciju na svoj jedinstven način.

Alison Toby

Nara Smith

Magda Butrym i Irina Shayk

Ana Rujas

Ann-Sofie Johansson, H&M Creative Advisor i Magda Butrym, Creative Director Magda Butrym

Iris Law

FIFI (aka Sophia Ziskin)

Valentina Sampaio

Leoni Hanne
Magda Butrym x H&M kolekcija
Događaj je referisao na istoriju i romantiku odražavaju činjenicu da kolekcija odaje počast Magdinom sopstvenom nasleđu. Njen slovenski duh prožima svaki detalj, donoseći romantiku i autentičnost svakom komadu.
Bila sam počastvovana što sam videla kolekciju kako oživljava na toliko neverovatnih žena večeras. Moja inspiracija je oduvek bila jaka, samouverena ženstvenost, i ovo veče je bilo posebno i radosno slavlje toga.
Magda Butrym
Centralni motiv u kolekciji Magda Butrym H&M je ruža, tako da je bilo divno videti Bruklin u cvatu večeras. Magdina kolekcija je prava proslava poezije i romantike, i ovaj događaj je zaista uhvatio tu suštinu.
Ann-Sofie Johansson, H&M.
Kolekcija Magda Butrym x H&M biće dostupna online i u H&M prodavnici u Tržnom centru Galerija od 24. aprila 2025.