Najčešće greške prilikom kupovine zimske obuće
Već uveliko kupujemo zimsku obuću, a valjalo bi da znate koje su najčešće greške prilikom kupovine zimske obuće.
S početkom zime, trebalo bi da razmislite o izboru toplih i udobnih cipela i čizama. Kako da znate da je izabrana opcija topla, lepa, elegantna i da odgovara slici? Da biste sa zadovoljstvom nosili zimske čizme ili cipele koje se savršeno kombinuju s odećom koju imate i istovremeno bile udobne i funkcionalne, potrebno je da izbegnete greške pri njihovom izboru.
Koje su najčešće greške prilikom kupovine zimske obuće
1. Ne isprobavate ih u pravo vreme
Obavezno isprobajte cipele pre kupovine i prošetajte po prodavnici u njima. Ovo je jedini način da izaberete savršenu obuću. Jedna od najčešćih grešaka je isprobavanje i kupovina cipela ujutru. Posle noćnog odmora, stopalo je uže, a uveče, od umora, hodanja ili sedenja, noge lagano otiču. Cipele koje su udobne u prvoj polovini dana mogu se pokazati kao uske i neudobne u popodnevnim i večernjim satima.
2. Kupujete pripijenu obuću
Devojke misle da će se cipele vremenom istrošiti iznutra i postati labavije. Ali ako se to dogodi, to se neće dogoditi brzo, i osećaćete se neprijatno i biće vam hladno u njima. Nikada ne kupujte jako usku zimsku obuću. Treba da budu komotne i da imaju dobru cirkulaciju vazduha.
3. Ne obraćate pažnju na đon
Pri izboru zimske obuće većina ne obraća pažnju na najvažniji deo – đon. Cipele ne treba samo da budu lepe već i funkcionalne. Zimske cipele ili čizme ne bi trebalo da imaju klizav đon, jer to može dovesti do povreda na zaleđenom trotoaru. Idealna zimska cipela je ona čiji je đon dubok. Nećete se okliznuti u njemu čak ni na ledu.
4. Birate tanke potpetice
View this post on Instagram
Visoke potpetice, naravno, deluju ženstveno i elegantno, ali previsoke tanke potpetice zimi može izazvati klizanje i padove, jer su nestabilne. Dajte prednost čizmama i cipelama s punom, stabilnom petom.
5. Mislite da je sva zimska obuća vodootporna
Sve zimske cipele po definiciji se smatraju vodootpornim, a to nije tačno. Kao rezultat, to dovodi do smrzavanja stopala, prehlade i mogućih komplikacija. Stoga, kada kupujete zimsku obuću pogledajte deklaraciju i vidite za kakve vremenske uslove je pogodna.
6. Materijal
Debljina materijala je od velikog značaja za zimsku obuću. Prava koža za cipele se obrađuje drugačije, pa birajte čizme ili cipele od grube kože, koja je mnogo deblja i samim tim toplija. Veštački analozi prirodne kože obezbeđuju bolju toplotnu izolaciju i razmenu vazduha unutar cipela. Zbog toga se vaše noge neće znojiti u njemu, i kao rezultat toga, smrznuti. Tako da ni zimi ne treba zanemariti cipele od veštačke kože.
7. Izolacija
Zimska obuća treba, pre svega, da nas zaštiti od hladnoće. Najbolja izolacija je prirodno krzno, jer vazdušni sloj između vlakana krzna idealno zadržava toplotu i štiti stopala od vlaženja i smrzavanja. Osim toga, prilično je otporan na habanje i dugo će trajati. Ulošci za cipele treba da budu debeli kako bi zaštitili stopala od hladnoće. Pogodnije je ako se ulošci skidaju – na ovaj način možete da ih izvadite i osušite u bilo kom trenutku.
Kada vam se dopadnu neke zimske cipele ili čizme, razmislite o tome kako se one uklapaju u vaš imidž i kako se mogu kombinovati s odećom koju imate.