Ukoliko planirate putovanja, ovo su gradovi u kojima ćete pronaći dizajnerske torbe po smešnim cenama

by | januar 8, 2017

Kako je moguće da Chanelova klasična torba na preklop u Kini košta 4.472 američka dolara dok im je u Australiji cena 5.494 tih istih dolara. Razlika je znatno veća, a definišu je brojni faktori.

A photo posted by Mary Seng (@happilygrey) on

Pakujemo kofere i krećemo, jer isplati se!

Mnoge žene koje kupuju dizajnerske torbice, kupuju ih isključivo na sniženjima ili tamo gde ih mogu dobiti po najpovoljnijim cenama.

A photo posted by Mary Seng (@happilygrey) on

Članak se nastavlja posle reklama

Istraživanjem tržišta po svetu purseblog.com došao je do zanimljivih podataka i cena nekih od najpoželjnijih modela dizajnerskih torbi.Ispostavilo se da su one najniže u Americi i u Zapadnoj Evropi. A zašto je to tako?

Iako se brojni brendovi trude da održe iste cene u celom svetu, još uvijek postoje velike rupe u zakonima. Ista dizajnerska torba košta sasvim različito, zavisno od valute koja se koristi na svetskim luksuznim tržištima Severne Amerike, Evrope, Azije i Okeanije.

Pročitajte i…Ovaj aksesoar je zapostavljen, a može vas u trenutku pretvoriti u vamp damu

Članak se nastavlja posle reklama

Nastavak na sledećoj strani…

A photo posted by Mary Seng (@happilygrey) on

Članak se nastavlja posle reklama

Pored promene kursa, tu je i porez na dodatu vrednost poznatiji kao VAT ako kupujete u Evropi.

Na primer, ako tačno ispunite svoje papire vezane za mesto kupovine i aerodroma u kontinentalnoj Evropi i Velikoj Britaniji, biće vam vraćen iznos od 5% do 25 % od kupovne cene. To važi za luksuzne proizvode svih vrsta. Ako putujete po Zapadnoj Evropi s bilo kojeg mesta iz ostatka sveta trebalo bi da razmotrite kupovinu luksuznih proizvoda.

A photo posted by Mary Seng (@happilygrey) on

S obzirom na slabljenje funte, Velika Britanija je trenutno jedna od najpoželjnijih za kupovinu, ali kada je reč o evropskim dizajnerima, ipak su Francuska i druge zapadnoevropske zemlje najpovoljnije za ovu vrstu šopinga.

Tako će „birkinka“ u Francuskoj koštati oko 7.000 američkih dolara, dok je cena u Velikoj Britaniji veća za 500-tinjak američkih dolara. Gucci model Dyonisus u Velikoj Britaniji košta najmanje dok u Americi postiže najveću cenu.

Članak se nastavlja posle reklama

Sledeći put kada se odlučite da investirate u luksuz, proverite kako ga platiti onoliko koliko „zaista“ vredi.

Pročitajte i…30 modnih trikova koji će vas sigurno navesti da promenite stil oblačenja u 2017-oj


Zapratite nas na Viberu! Učestvujte u kreativnim razgovorima i prvi čitajte najinteresantnije vesti sa portala “Lepota i zdravlje” >>> http://www.viber.com/lepotaizdravlje 

Tagovi: