Najuspešniji tretmani protiv celulita
Najveći neprijatelj svih žena je celulit, koji može uzrokovati poremećaj metabolizma i hormonski disbalans.
Međutim, u današnje vreme postoje raznovrsne terapije koje pospešuju ubrzanje metabolizma i olakšavaju izbacivanje masti iz organizma.
Na celulit se može pozitivno uticati radiotalasima, ultrazvukom ili injekcijama, pomoću kojih se razbijaju masne ćelije i zateže vezivno tkivo.
Radiotalasi
Najpopularniji tretman poslednjih nekoliko godina jeste „Vela Smooth“ pomoću kojeg se kombinovanjem različitih energija (lasera i radiotalasa) pozitivno utiče na oblikovanje tela. U ovaj tretman uključena je i masaža rolerima, koja pospešuje cirkulaciju, dok laseri koji greju potkožno tkivo ubrzavaju topljenje masti, a radiotalasi zatežu kožu.
Ultrazvuk
Ultrazvučni tretmani podrazumevaju kavitaciju i mezokavitaciju. Kavitacija se bazira na dejstvu niskofrekventnog ultrazvuka kojim se ciljano deluje na masne ćelije. Deo razložene masnoće potrebno je sagoreti vežbanjem kako bi se sprečilo da se one pojave na drugim delovima tela. Mezokavitacija je kombinacija kavitacije i aparatnog potiskivanja mezoterapijskih medikamenata u dermis na dubinu od četiri milimetra, naizmeničnom promenom propusnih kanala ćelije.
Injekcioni tretmani
Ovi tretmani uključuju karboksiterapiju i mezoterapiju. Karboksiterapija se zasniva na ubrizgavanju sterilnog ugljen-dioksida malim iglama što dovodi do snažne reakcije tkiva, i sprovođenja velike količine sveže krvi i kiseonika, čime se postiže poboljšanje stanja kože. Takođe, ova terapija uzrokuje pucanje masnih ćelija, ali bez oštećenja drugih tkiva. Mezoterapija se sastoji iz tri faze. U prvoj se primenjuju kokteli koji ubrzavaju mikrocirkulaciju, a u drugoj oni koji razgrađuju obolelo vezivno tkivo, dok se u trećoj ubrizgavaju lipolitici koji ubrzavaju razgradnju masnih ćelija.
Prirodna terapija
Pravilna ishrana je izuzetno važna u borbi protiv celulita. Preporučuje se konzumiranje što više svežeg voća i povrća, koji imaju snažno dejstvo na razgradnju masnih naslaga. Na primer, ananas sadrži bromelin koji ubrzava cirkulaciju, dok ljute papričice pojačavaju sposobnost tela da se zagreva i troši energiju. Pored toga poželjan je unos što više tečnosti, a zeleni čaj sadrži katehine neophodne za zdrav kolagen. Sa druge strane, treba izbegavati unos alkohola i mlečnih proizvoda, jer sadrže enzime koji se ne mogu potpuno razgraditi, pa dolazi do stvaranja nagomilanih masti.
Autor: Tamara Kovačević