Napravite piling prema svom tipu kože

by | mart 27, 2013

Voćni piling je previše agresivan za osetljivu i suvu kožu, dok onaj na bazi salicilne i glikolne kiseline deluje protivupalno, te je idealan za osetljiviju kožu.

Piling uklanja izumrle ćelije kože i sprečava začepljenje pora koje uzrokuju mitisere. U kasnim dvadesetim i ranim tridesetim godinama najbolje je početi sa pilinzima koji sadrže glikolnu i mlečnu kiselinu jer oni smanjuju pore i ujednačavaju ten.

U zavisnosti od tipa kože, piling bi trebalo primenjivati jednom, do tri puta nedeljno. Masna i mešovita koža zahtevaju češće pilinge, najmanje tri puta nedeljno, dok je suvoj koži, i koži sklonoj aknama dovoljan samo jedan.

Najbolje je da piling radite pre spavanja, kako bi se crvenilo smirilo do jutra, a koža na miru obnovila.

Članak se nastavlja posle reklama

Osetljivijoj koži najviše odgovara blagi piling koji uklanja izumrće ćelije i pomaže koži da se brže obnovi, te da lakše upije hidratantnu kremu.

Voćni piling može biti suviše grub za osetljivu i suvu kožu jer kiseline koje se nalaze u voću izazivaju ljuštenje kože – zato je umesto njega najbolje koristiti piling na bazi salicilne i glikolne kiseline. Osim što pomaže u odstranjivanju mrtvih ćeija kože, piling salicilnom i glikolnom kiselinom deluje i protivupalno, te je idealan za sve tipove kože.

Normalnom i masnom tipu kože potreban je jači piling koji ubija bakterije i uklanja višak prirodnih ulja i masnoća. Oporavak traje dve nedelje, ali su pozitivne promene u boji i teksturi kože i te kako vidljive.

Članak se nastavlja posle reklama

Izbegavajte hemijski piling na bazi fenola jer je veoma štetan za kožu. Uglavnom se koristi za tretiranje grubih bora i trajnog uklanjanja pega na licu. Rezultati su vidljivi i dugotrajni, ali zaceljivanje traje duže nego kod drugih tretmana. Osim toga, opasan je za jetru, stoga je najbolje da ga izbegavate.

Tekt: Life Content
Izvor: 24sata.hr

Članak se nastavlja posle reklama

Tagovi: