Surova i morbidna samoubistva poznatih ličnosti
Da nije lako biti bogat i slavan pokazuje činjenica da se brojne poznate ličnosti bore sa različitim zavisnostima i psihičkim bolestima (podsetite se OVDE). Pojedine zvezde nisu uspele da se izbore s pritiskom javnosti i pokušale su samoubistvo, srećom bezuspešno. Koje su to zvezde uspele da prežive pokušaj samoubistva pogledajte OVDE.
Međutim, neki od njih, nisu uspeli da prežive i stradali su usled prevelike doze narkotika, alkohola i drugih nedozvoljenih supstanci (podsetite se OVDE). Sa druge strane, neki od njih su bili „hrabriji“, ako se to hrabrošću može nazvati, i život su sebi oduzeli na izuzetno morbidne i surove načine. U čast na njihove živote i dostignuća, danas se podsećamo upravo njih, zvezda koje su ovaj svet napustile na težak i jeziv način…
Robin Vilijams
Svima vrlo dobro poznato lice sa filmskog platna i malih ekrana, zasmejavalo nas je generacijama. Međutim, slavni glumac i komičar, Robin Vilijams, godinama se borio sa depresijom, koja je na kraju pobedila, i on je „napustio ovaj svet“. Iako se prvo pisalo kako se glumac predozirao, policijski zvaničnici naknadno su objavili da je smrt nastala kao posledica gušenja vešanjem, te da je njegovo telo pronađeno sa kaišem oko vrata dok je drugi kraj kaiša bio zaglavljen između vrata i dovratka plakara. Vilijams je pronađen mrtav u spavaćoj sobi svoje kuće u severnoj Kaliforniji 11. avgusta 2014. godine. Njegova ćerka Zelda Rae, zauvek će sa najvećim bolom pamtiti ovaj događaj, a slavni glumac joj je poželeo srećan rođendan dan pre smrti putem Tvitera gde je napisao: „#tbt i srećan rođendan gospođice Zelda Rae Vilijams! Danas si stara četvrtinu veka, ali uvek ćeš biti moja devojčica. Srećan rođendan @zeldawilliams Volim te!”
Koje su još zvezde sebi oduzele život na surov i morbidan način pogledajte na sledećim stranama…
Kurt Kobejn
Potpunu histeriju širom sveta izazvala je vest o smrti slavnog muzičara, objavljena 8. aprila 1994. godine. Tog dana u 08.40 samoubistvo je izvršio frontmen grupe „Nirvana“, Kurt Kobejn, a njegovo telo je pronašao električar Gari Smit, koji je došao kod njega kako bi mu instalirao novi alarmni sistem. Kobejn je sebi oduzeo život pucnjem u usta iz sačmare. Pored tela, na podu, pronađena je njegova lična karta i oproštajno pismo, napisano crvenim mastilom na običnom papiru, pričvršćeno za tlo hemijskom probijenom kroz sam papir. U pismu je između ostalog napisano: “Već godinama nisam osetio zadovoljstvo niti prilikom slušanja, niti prilikom pravljenja muzike. Zbog toga sam osećao krivicu koja se ne može iskazati rečima. Kada bi se svetla ugasila i počeo huk iz publike pred naš izlazak na scenu, ja nisam osećao ništa. I samo postojanje grupe Nirvana postalo je teško opterećenje: Mrzim je. Ne mogu da sviram s njima više… Nije zabavno. Ne mogu da živim na ovaj način“. Poznato je da je Kobejn pre smrti otišao na rehabilitaciju kako bi se izborio sa zavisnošću od droge ali i suicidalnim tendencijama o kojima je njegova supruga Kortni Lav više puta otvoreno govorila. Na kraju oproštajne poruke, nekoliko redova posvetio je kćerki i supruzi. „Frensis i Kortni, biću na vašem oltaru. Kortni, molim te nastavi dalje za Frensis. Za njen život koji će biti mnogo srećniji bez mene. Volim vas, volim vas“.
Toni Skot
Režiser filma “Top Gan” i brat slavnog Ridlija Skota, oduzeo je sebi život skokom sa mosta. Skot je u automobilu kojim se dovezao do mesta tragedije ostavio poruku sa imenima bliskih osoba koje bi policija trebalo da kontaktira, a u njegovom stanu pronađena je oproštajna poruka, čiji sadržaj još uvek nije objavljen, te se još uvek ne zna šta je režisera podstaklo da na ovaj način sebi oduzme život.
Danijel Polok
Australijski glumac Danijel Polok, poznat iz filma “Romper stomper” koji je Rasela Kroua lansirao među zvezde, takođe je sebi oduzeo život na jeziv način. On se, naime, godinama borio sa zavisnošću od heroina i ubio se skočivši pod voz.
Lvren Skot
Francuska dizajnerka i nekadašnja manekenka Lvren Skot, ljubavnica Mika Džegera, obesila se prošle godine, u martu 2014. u svom stanu na Menhetnu, a razlog samoubistva ostao je nepoznat. Lren Skot pronašla je njena asistentkinja, i to obešenu o kvaku. Inače, njena asistentkinja došla je nakon što je od Skotove u 8:30 primila poruku da se što pre pojavi u njenom stanu. Asistentkinja je stigla 40 minuta kasnije, ali je Lren već bila mrtva. Lren i Mik Džeger bili su u vezi od 2001. godine. Njeni dizajnerski radovi bili su veliki hit među bogatima i slavnima, uključujući glumice Anđelinu Žoli i Nikol Kidman, televizijsku voditeljku Opru Vinfri i američku prvu damu Mišel Obamu.
Ernest Hemingvej
Možda jedno od najsurovijih samoubistava izvršio je veliki književnik Ernest Hemingvej. Naime, kada je osetio da mu zdravlje popušta i onemogućava život kakav je želeo da živi, izvršio je samoubistvo lovačkom puškom 1961. godine, završivši kao i njegov otac 1928. godine. Hemingvej je bio pripadnik pariskog udruženja izgnanika dvadesetih godina dvadesetog veka, i jedan od veterana Prvog svetskog rata, koji su kasnije bili poznati kao “izgubljena generacija”. Dobio je Pulicerovu nagradu 1953. za roman “Starac i more”, kao i Nobelovu nagradu za književnost 1954. godine.
Džonatan Brendis
„Mali skakavac“ iz nindža filmova osamdesetih i devedesetih sa 27 godina odlučio je da „napusti ovaj svet“. Obesio se u svom stanu, a iako je Hitna pomoć brzo stigla i pokušala reanimaciju, bilo je prekasno. Niko ne zna razlog zašto je mladi glumac rešio sebi da oduzme život.
Lesli Čung
Lesli je bio najveća superzvezda Azije. Posthumno se na CNN listi našao među pet globalnih muzičkih ikona svih vremena, a bio je odmah iza Majkla Džeksona i Bitlsa. Pre nego što se ubio skočivši sa 24. sprata, ostavio je oproštajnu poruku u kojoj se zahvalio porodici i prijateljima što su bili uz njega i objasnio razlog samoubistva: „Depresija! Hvala mojim prijateljima. Hvala profesoru Felisu Lieh Maku. Ova godina je bila tako teška. Ne mogu više da izdržim. Hvala gospodinu Tongu. Mnogo hvala mojoj porodici, sestri Fei. U svom životu nisam učinio ništa loše. Zašto mora da bude ovako?“
Aron Švarc
Američki programer koji je osnovao Reddit i odigrao ključnu ulogu u razvoju RSS softvera, obesio se u stanu u kom je živeo sa devojkom. Švarc je „provalio“ u kompjutere MIT-a (The Massachusetts Institute of Technology), preuzeo niz dokumenata i delio je akademske članke besplatno na internetu. Zbog toga je bio uhapšen. Pre hapšenja je, u nekoliko navrata, ilegalno preuzeo niz akademskih članaka i istraživanja sa institutskog servisa JSTOR, pre hapšenja. Iako su iz JSTOR-a saopštili da ne žele da tuže mladog programera, MIT nije odustao od zakonskog gonjenja, pa je Švarca uskoro čekalo suđenje zbog kojeg je mogao da provede i do 35 godina u zatvoru. Upravo zbog toga, Aron se odlučio na samoubistvo, a svoje oproštajno pismo objavio je na blogu.
Sigmund Frojd
Na samom kraju ove liste, ne možemo da ne spomenemo i oca psihoanalize, Sigmunda Frojda. Malo je poznato da je Frojd bio strastveni pušač najpre cigareta, a potom i cigara. Njemu je 1923. godine dijagnostikovan rak vilice. Umoran od bolesti i rastućeg antisemitizma, Frojd je izvršio samoubistvo uz pomoć doktora i njegove ćerke Ane. To se desilo svega 22 dana posle početka Drugog svetskog rata. Doktor mu je ubrizgao dozu morfijuma, koja ga je bacila u komu iz koje se nikada nije probudio.