Jutro, podne ili veče – Trening i te kako mora da ima svoj pravi tajming
Ako mislite da nije važno u koje doba dana trenirate, dokle god su treninzi redovni – varate se!
Prema rezultatima nedavne studije Severozapadnog univerziteta u Ilinoisu, mišićno tkivo funkcioniše po istom biološkom časovniku kao i ostatak tela, što znači da (ipak) postoji optimalno vreme za trening, kada mišićne ćelije najefikasnije koriste kiseonik kako bi stvorile energiju i omogućile još bolji učinak.
Pročitajte i…Zima nije izgovor za opuštene mišiće! Tegiće u ruke i u 3 poteza oblikujte telo
Nastavak…
Studija je pokazala da kada su mišići miševa genetski izmenjeni kako bi ignorisali biološki sat glodara, izgubili su sposobnost da šećer koriste kao izvor energije. Ali to nije sve – organizam ovih glodara prestao je i da proizvodi mlečnu kiselinu, nusprodukt intenzivnog treninga koji omogućava razgradnju glukoze.
Potrebna su dalja istraživanja koja bi otkrila koje je tačno vreme kada će mišići najbolje funkcionisati, kako bi naučnici razvili tehnike za povećanje snage. Do tada vam savetujemo da ne zanemarujete svoj unutrašnji sat – pogotovo kad je trening u pitanju.
Pročitajte i…Ovo su intezivne vežbe koje za 30 dana mogu da izvajaju savršenu zadnjicu
Zapratite nas na Viberu! Učestvujte u kreativnim razgovorima i prvi čitajte najinteresantnije vesti sa portala “Lepota i zdravlje” >>> http://www.viber.com/lepotaizdravlje