Ove poznate ličnosti boluju od neizlečivih bolesti
Oni su uspešni, bogati i slavni i vode glamurozan život. Pa ipak, da novac ne može da kupi sreću, pa ni zdravlje, govori i činjenica da pojedine poznate ličnosti boluju od neizlečivih bolesti. Zvezde se maksimalno trude da zdravstvene probleme sakriju od javnosti i da grade uspešnu karijeru, ali za pojedine od njih zna se pouzdano sa kakvim se zdravstvenim problemima suočavaju.
Otkrivamo vam koje to poznate ličnosti od medija nisu uspele da sakriju da se godinama bore sa teškim bolestima i poremećajima.
Svetom je juče odjeknulo javno priznanje poznatog holivudskog glumca, Čarlija Šina, da je HIV pozitivan. Dugo se šuškalo, a sada je glumac odlučio da prizna da je to istina. „Želeo bih da priznam da sam HIV pozitivan“, počeo je svoj razgovor Čarli za emisiju „Today“ i istakao da su to do sada znali samo njemu bliski ljudi kojima je mogao da veruje. Glumac je, takođe, dodao da je bio žrtva iznude, te da je morao da plati za tišinu o svojoj bolesti. „Ta tri slova je teško prihvatiti“, dodao je.
Koje još zvezde boluju od neizlečivih bolesti pogledajte na sledećim staranama…
Ešli Olsen
Glumica se već nekoliko godina bori s Lajmskom bolešću koju prenosi krpelj, a koja ostavlja teške posledice. Zaražena osoba uočava simptome kao što su promene na koži, bolovi u mišićima i zglobovima, glavobolja, slabost i smetnje u koncentraciji. Pored nje, sa ovim zdravstvenim problemom suočavaju se i pevačica Avril Lavinj i zvezda rijaliti emisije “Domaćice s Beverli Hilsa” Jolanda Foster.
Dejvid Bekam
Za njim uzdišu milioni žena širom sveta i ne razmišljajući o tome da li Bekama muči nešto u njegovom „savršenom“ životu. Bivši fudbaler zapravo i ne vodi tako lagodan život, i svakodnevno se suočava sa nizom problema, budući da pati od opsesivno-kompulzivnog poremećaja i Turetovog sindroma. Svoje zdravstvene probleme Dejvid je i sam jednom prilikom priznao, kada je izjavio da uvek sve stvari mora da ima poređane ili u paru. Takođe, kad odseda u hotelu, sve letke i knjige koje nađe u sobi mora da spakuje u fioku, jer tek onda može da se opusti.
Džek Ozborn
Sa 26 godina, samo tri nedelje nakon što je postao tata, Džeku Ozbornu, sinu popularnog Ozija, dijagnostikovana je multipla skleroza. Ova autoimuna bolest napada imunološki sistem, mozak i kičmenu moždinu, što dovodi do gubitka kontrole mišića, vida, ravnoteže i osećaja.
Misi Eliot
Uspešna reperka jedno vreme izbegavala je nastupe i gostovanja zbog Gravesove bolesti. Ova teška autoimuna bolest utiče na štitnu žlezdu, a kao posledicu izaziva umor, gušenje i probleme sa vidom. Jedno vreme Misi je bilo toliko loše da čak nije mogla ni da piše ni da vozi. Bolest je neizlečiva, ali se njeni simptomi mogu delimično ublažiti raznim tretmanima koji obolelila olakšavaju život.
Jelena Rozga
Naša poznata pevačica, takođe, ima poremećaj rada štitne žlezde koji uzrokuje probleme s kilogramima i kožom. Ovaj poremećaj nije moguće izlečiti, ali se on može držati pod kontrolom, što je potvrdila svojevremeno i sama Jelena. „Krajem 2006. godine osetila sam promene na svom telu. Preterano umaranje, gubitak težine i velike probleme s kožom. To je bilo baš u periodu kada se moj život menjao, kada sam otišla iz grupe Magazin i započela solo karijeru. Odlučila sam da ispitam promene s medicinske strane, i nažalost, dijagnostikovana mi je hipertireoza“, rekla je pevačica. Hipertireoza je, inače, preterana aktivnost štitne žlezde, a pacijenti moraju svakodnevno da uzimaju hormonsku terapiju. Hiperteriozu najčešće uzrokuje autoimuni poremećaj poznat pod nazivom Gravesova bolest, od kojeg boluje već pomenuta reperka Misi.
Majkl Džej Foks
Godine 1990. kad je imao samo 30 godina, ovom glumcu dijagnostikovana je Parkinsonova bolest. Tu je vest od javnosti uspešno skrivao punih osam godina. Čitavu priču još tragičnijom čini činjenica da je Majl od nje oboleo kao veoma mlad, iako se ova bolest najčešće javlja u pedesetim godinama života. Parkinsonova bolest je oboljenje nervnog sistema, koje podrazumeva postepeni gubitak funkcija određenih nervnih ćelija mozga, što kao posledicu uzrokuje poremećaje pokretljivosti i motornih aktivnosti, ali uz dalji razvoj i drugih poremećaja na mentalnom i psihičkom planu.
Pamela Anderson
Pamela Anderson je 2002. godine saznala da boluje od hepatitisa C. Kako kaže, dobila ga je od bivšeg supruga Tomija Lija, sa kojim je jednom prilikom delila iglu za tetoviranje. Hepatitis C je virusna infekcija koja nema posebno izražene simptome, ali sistematski uništava jetru i dovodi do ciroze. Ova infekcija ne može da se izleči, ali se promenom životnih navika mogu suzbiti njeni simptomi.
Šenon Doerti
Zvezdu popularne tinejdžerske serije „Beverli Hils“ 1999. godine šokirala je dijagnoza Kronove bolesti. To je autoimuna bolest koja ima teške i mučne simptome, kao što su upale u probavnom traktu, grčevi u stomaku, dijareja i krvava stolica.
Kim Kardašijan
Možda vam je teško da poverujete, ali i Kim boluje od neizlečive bolesti, i to od psorijaze. Psorijaza je rasprostranjeno hronično zapaljensko kožno oboljenje i karakteriše je pojava crvenih područja na koži prekrivenih srebrno – belim suvim ljuspama različite debljine, uz čest osećaj nelagodnosti, peckanja i svraba.
Selena Gomez
Pevačica je dugo krila svoj zdravstveni problem, ali je on ipak isplivao u javnost. Selena, naime, boluje od autoimune bolesti – lupusa. Ovu bolest karakterišu bolovi u zglobovima i mišićima, anemija, otok limfnih zlezda, mučnina i povraćanje. Lupus može biti veoma opasan, ali na sreću, veliki broj osoba uspeva raznim terapijama da simptome ovog poremećaja uspešno drži pod kontrolom.
Medžik Džonson
Proslavljeni NBA košarkaš šokirao je čitav svet kada je pre više od 20 godina priznao da boluje od HIV-a. Preko dve decenije Džonson se bori protiv ove bolesti i zloćudnog virusa uz svakodnevnu pomoć koktela lekova, te svim HIV pozitivnim osobama daje nadu u život i ozdravljenje.
Nik Džonas
Nik boluje od dijabetesa, a kao i sve druge osobe koje pate od šećerne bolesti, nigde ne može da ide bez insulinske injekcije. Dijabetes se razvija zbog autoimunog poremećaja koji uništava ćelije koje proizvode insulin u pankreasu. Tada telo ne može da proizvede dovoljno insulina za obradu šećera koji unosimo u telo, zbog čega ga je potrebno unositi veštačkim putem, kako bi se nivo šećera u krvi držao u granicama normale.